DUDO Bags Workshop

DUDO Bags Workshop

Zimny listopadowy poranek, na termometrze ledwo 2 stopnie. Przed nami jedna z bram przy ulicy Nyskiej. Na Tarnogaju wiele jest takich bram, ale to właśnie tu swoją przydomową pracownię stworzył nasz dzisiejszy bohater. Adam Dudziak jest właścicielem i współtwórcą DUDO Workshop. Wraz ze swoim wieloletnim wspólnikiem Tomaszem tworzy proste torby, paski oraz akcesoria skórzane. „Część moich wyrobów powstaje w zaciszu mojej przydomowej pracowni na Tarnogaju” – opowiada Adam.


Zapraszamy do świata, w którym króluje zapach artykułów skórzanych a jego główny bohater odkrywa przed nami historię swojego życia oraz tajniki swojego rzemiosła.


Wchodzimy do warsztatu i przed nami ukazuje się kolekcja skórzanych wyrobów. Na stole stoi maszyna, na której powstają wszystkie te piękne torby i paski. Adam zaczyna opowiadać swoją historię.


„Z wykształcenia jestem ekonomistą jednak życie poprowadziło mnie w zupełnie inną stronę. Wakacyjna praca w warsztacie rymarskim, która była sposobem na zarobienie pierwszych własnych pieniędzy, obudziła we mnie fascynację i chęć do tworzenia” – opowiada Adam. To właśnie zamiłowanie do rzemiosła, do rzeczy prostych i solidnych oraz chęć stworzenia własnego sposobu na życie doprowadziły go do otwarcia własnej pracowni. „Swoją działalność w branży, prowadzę od 2010 roku. Początki były trudne, ale dzięki doświadczeniu zdobytemu w warsztacie kolegi rymarza, wytrwałości i pomocy najbliższych, udało mi się opanować fach. Szczęśliwie okazało się, że efekty mojej pracy znajdują nabywców co sprawiło, że rozwijałem moją działalność. Skoncentrowałem się na paskach i drobnych akcesoriach, by z czasem rozwinąć się i stworzyć kolekcję prostych i funkcjonalnych toreb skórzanych” – kontynuuje Adam. Cechą wspólną wszystkich jego wyrobów jest prostota. Ta właśnie cecha w powiązaniu z odpowiednią jakością wykorzystywanych skór i solidnością ręcznego wykonania wyrobu tworzą ponadczasowy styl. „Do produkcji moich toreb używam wysokogatunkowych, wyselekcjonowanych skór - głównie bydlęcych, wyłącznie z polskich garbarni. Niezależnie od rodzaju staram się, aby skóry z których powstają moje wyroby nie były banalne i charakteryzowały się oryginalnością”. Kolekcję można znaleźć na stronie naszego dzisiejszego bohatera – www.dudobags.com „Zapraszam serdecznie wszystkich do zapoznania się z kolekcją moich wyrobów na stronie internetowej”. 

Lorem Ipsum

Lorem ipsum

podziel się
Be the first to comment