Czy zostaniesz moim sąsiadem?

spacer z przewodnikiem po Osiedlu Henrykowskim

Drodzy sąsiedzi, zapraszamy Was na drugi spacer po Tarnogaju, tym razem konkretnie po Osiedlu Henrykowskim. Zwiedzimy kilka ciekawych miejsc o których ponownie opowie nam pani przewodnik Anna Tomaszewska. Spacer zacznie się 25ego września o godzinie 11:00 przy Kościele św Ducha przy ulicy Bardzkiej.

Aby wziąć udział w spacerze niezbędne jest zapisanie się poprzez formularz kontaktowy po kliknięciu przycisku poniżej.
Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Mikrogranty.

Drodzy spacerowicze,
jeszcze raz dziękujemy Wam za udział w spacerze, który odbył się 10.07.2021. W liczbie czterdziestu osób przemarszowaliśmy wraz z Panią przewodnik Anną Tomaszewską przez Osiedle Mieszkaniowe Tarnogaj zwiedzając najciekwasze jego zakamarki. Odwiedziliśmy m.in. gazownię, Wrocławska Złotą Uliczkę czy Park Tarnogajski. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii i na chwilę cofneliśmy się w czasie, żeby zobaczyć nasze osiedle na przestrzni ubiegłych lat.
Dziękujemy jeszcze raz za tak liczny odzew na nasze wydarzenie i frekwencje na spacerze. Pamiętajcie, że widzimy się we wrześniu na kolejnej edycji spaceru, tym razem po Osiedlu Henrykowskim.
Poniżej zdjęcia z wydarzenia;)

Fotorelacja z edycji lipiec 2021

Tarnogaj jest prężnie rozwijającym się osiedlem. Niestety wciąż zauważalna jest granica pomiędzy „starą”, a „nową” częścią. Projekt „Czy zostaniesz moim sąsiadem” ma pokazać historię Tarnogaju, ale również to co nowe, ”sąsiedzkie” i to co się rozwija. Celem jest pokazanie innej perspektywy – tej nowoczesnej, ale równocześnie zachowując w skrzynkach geocachingowych „podręczną pamięć” o tym co było. Nawiazanie do historii osiedla poprzez fotografie sprzed lat, ma pokazać mieszkańcom jak bardzo zmieniło sie nasze osiedle. Jest to też forma integracji mieszkańców, poprzez wspólne spacery oraz wspólną zabawę przy odkrywaniu skrzyneczek z historią. Chcielibyśmy także zaprosić sąsiadów na dwa spacery z przewodnikim, w lipcu po Osiedlu Mieszkaniowym Tarnogaj oraz we wrześniu po Osiedlu Henrykowskim.
Do wspólnej zabawy zapraszamy również społeczność ukraińską, zamieszkałą na naszym osiedlu. W skrzynkach będzie można znaleźć również teksty w języku ukraińskim. 
Projekt ma na celu także pobudzenie mieszkańców do wyjścia z domu, do ruchu na świerzym powietrzu i spotkania z innymi sąsiadami, tak potrzebnymi po miesiącach spędzonym na pracy z domu.

podziel się
Be the first to comment